Az iráni külügyminisztérium szóvivője hétfői sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy Irán levélben fordult az ENSZ Nemzetközi Atomenergia-ügynökségéhez (NAÜ) az izraeli fenyegetések miatt. A panasz tárgya az iráni atomlétesítmények elleni esetleges támadás, amelyet Izrael kilátásba helyezett az október 1-jei iráni rakétatámadás megtorlására - írta meg a Reuters.
Az iráni külügyminiszter bejelentette, hogy országa felfüggesztette az Egyesült Államokkal folytatott közvetett tárgyalásokat Ománban. A döntés hátterében az Izrael és Irán közötti egyre növekvő feszültség áll, amely a két héttel ezelőtti rakétatámadás nyomán alakult ki - közölte a Times of Israel.
Az iráni külügyminiszter, Abbász Arakcsi hétfőn bejelentette, hogy országa kész megkezdeni a nukleáris tárgyalásokat az ENSZ New York-i Közgyűlésének keretein belül, amennyiben a többi fél is hajlandó erre. A bejelentést a miniszter a Telegram-csatornáján közzétett videóban tette - írja a Reuters.
Az ENSZ Nemzetközi Atomenergia-ügynökségének (NAÜ) tisztviselői megérkeztek Teheránba, hogy megoldást találjanak a nukleáris félreértésekre - idézte az iráni félhivatalos Tasnim hírügynökség szerdán az iráni atomenergia-hivatal vezetőjét.
Előzetes nyugati hírszerzési információknak megfelelően a nyár végén nagy mennyiségű fegyvert – elsősorban harci drónokat küldött Irán Oroszországnak. A Geran-2 néven rendszeresített Sahed-136-os kamikaze-drónok azóta is fontos részét képzik az ukrán energia-ellátási infrastruktúra ellen irányuló támadásoknak; hamarosan pedig várhatóan iráni szárazföld-szárazföld rakétarendszereket is rendszerbe állít majd az orosz haderő. Az iráni fegyverek kulcsfontosságú részét képezik majd a téli műveleteknek, az oroszokkal való hadiipari együttműködésnek köszönhetően Teherán pedig nem csupán devizához, de Ukrajnában zsákmányolt, nyugati fegyverekhez is hozzájut majd.
Magyarország és Irán a kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésén dolgozik - jelentette ki csütörtökön Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az MTI-nek eljuttatott közlemény szerint.
Az iráni atomprogram erősen korlátozott ellenőrzése egyre pontatlanabb ismeretekhez vezet az iszlám köztársaság ez irányú tevékenységeit illetően – közölte csütörtökön Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (NAÜ) főigazgatója.
Az amerikai hírszerzés információi szerint Irán Oroszország segítségét kéri atomfegyver-programjának támogatására – írja a CNN.
Oroszország szerdán közölte, hogy újraértékeli az együttműködést Antonio Guterres ENSZ-főtitkárral, ha az szakértőket küld Ukrajnába az elmúlt hetekben bevetett kamikaze drónok ellenőrzésére. A nyugati hatalmak vádjai szerint Oroszország Iránban gyártott Sahed-136-os drónokat használt, amit mind Moszkva, mind Teherán tagad - írta meg a Reuters.
Irán kész nagyobb szerepet vállalni az energiapiacon, több nyugati országgal is tárgyal a gázexport és az olajszállítás lehetőségéről - mondta Ali Bakeri Káni iráni külügyminiszter-helyettes kedden Budapesten.
Irán aláírta a Sanghaji Együttműködési Szervezet (SCO) állandó tagjává válásáról szóló kötelezettségvállalási nyilatkozatot. Teherán keleti nyitással igyekszik leküzdeni az amerikai szankciók miatt tapasztalható gazdasági elszigeteltséget - írta meg a Reuters.
Nasszer Kanáni, az iráni külügyminisztérium szóvivője jelezte, hogy Irán kész folytatni az együttműködést az ENSZ nukleáris megfigyelőszervezetével. Ugyanakkor felszólította az ügynökséget, hogy ne engedjen Izrael politikai nyomásának. Irán és a NAÜ közti vita sorsdöntő lehet az iráni atomalku kérdésében - írta meg a Reuters.
A Nemzetközi Atomenergia Ügynökség arról számolt be, hogy Irán továbbra is elzárkózik a kritikus vizsgálatok elől, miközben fokozza urándúsítását. A tárgyalások megrekedése komoly kihatással lehet a teheráni atomalkura - írta meg a Bloomberg.
Egy iráni hadihajó szabadon engedett két amerikai személyzet nélküli hajót a Vörös-tengeren, miután az Egyesült Államok különítménye felvonult a kiszabadítására - írta meg a Bloomberg.
Joe Bidennek a novemberi választások, az Európai Uniónak az energiaválság miatt, Iránnak pedig a gazdasági válsága miatt van szüksége arra, hogy végre megegyezzenek az atomalku kérdésében. Az atomalku létrejötte lehetőséget biztosítana az iráni gazdaság fellendüléséhez, cserébe pedig az Unió hozzáférhetne az iráni kőolajhoz a tél beállta előtt.
Kína egyes régióiban újra korlátozó intézkedéseket vezettek be a koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében, amelynek hatására az olaj árfolyama 3%-ot esett.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A bécsi külügyminisztérium is megerősítette.
Várhatóan 2027 novemberében.
Budapesti és vidéki intézmények is érintettek.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?